سرمایه گذاری خطر پذیر

فن آوران و نوآوران در فضای کسب و کار امروزی، علاوه بر دانش و تخصص، نیازمند سرمایه برای راه اندازی و توسعه ایده خود هستند. ما در صندوق پژوهش و فناوری استان گیلان با بهره مندی از تجربیات موجود و پس از انجام ارزیابی های لازم، اقدام به سرمایه گذاری خطر پذیر بر روی ایده ها و کسب و کارهای توسعه پذیر خواهیم نمود.

03 (2)
04

ارائه انواع تسهیلات

مطابق با قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان، صندوق پژوهش و فناوری استان گیلان بخشی از منابع خود را به اعطای تسهیلات اختصاص می‌دهد. صندوق‌های پژوهش و فناوری می‌توانند از محل این تسهیلات به فعالیت‌هایی چون اعطای تسهیلات، صدور ضمانت‌نامه و … در چارچوب اساسنامه کلی این صندوق‌ها (مصوب هیات وزیران) بپردازند.

لازم به ذکر است ارائه خدمات مالی به شرکت‌های دانش‌بنیان برای محصولات غیردانش‌بنیان، شرکت‌های فناور غیردانش‌بنیان، خلاق و استارت‌آپ‌ها از این محل بلامانع است.

لیزینگ محصولات فناورانه

لیزینگ (Leasing) نوع خاصی از عملیات مالی است و یک رشته فعالیت اعتباری کاملاً تخصصی مبتنی بر روش اجاره است که در آن نوعی قرارداد با توافق میان دو نفر یا بیشتر، اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی، به منظور بهره برداری از عین یا منفعت کالای سرمایه‌ای یا مصرفی با دوام که از قابلیت اجاره برخوردار باشد، منعقد می‌گردد.در مدلی که صندوق ارائه نموده است، شرکت‌های فناور می‌توانند در شرایطی که از شرکت یا سازمانی سفارش خرید داشته اما نمی توانند منتظر پرداخت وجه در ماه های آینده باشند، مبلغ قرارداد را از صندوق پژوهش و فناوری دریافت کرده و صندوق مبلغ را طبق قرارداد از مشتری محصول دریافت نماید.

01
02 (2)

توانمندسازی

خدمات توانمندسازی صندوق پژوهش و فناوری گیلان، شامل حمایت‌های بلاعوض است که در راستای کمک به شرکت‌ها در تجاری‌سازی محصولات ارائه می‌شود. این حمایت‌ها دربردارنده خدمات متنوع شامل آموزش، مشاوره، رتبه‌بندی رقابت‌پذیری، حفاظت از مالکیت فکری، توسعه بازار، مشاوره و اخذ استانداردها و مجوزها، حمایت در برگزاری رویدادها و شبکه‌سازی است.